Diety

W poszukiwaniu diety idealnej

Dieta idealna – czy taka istnieje? Każdy chciałby być zdrowy  i wiecznie młody. Dążąc do zdrowia i szczupłej, doskonałej sylwetki, wypróbowujemy dziesiątki diet, często bez efektu. Ważne jest jednak nie to, co jada się od czasu do czasu, ale to, co się jada na co dzień, czyli taka dieta życia. Istotne jest także, w jakiej atmosferze jemy. Jedząc w pośpiechu, czy poruszając przy stole drażliwe tematy, szkodzimy sami sobie. Może niektórzy z nas pamiętają jak nasze mamy nosiły jedzenie do sąsiadek, bo tam nawet zwykłe bułki smakowały inaczej. Niejeden niejadek stawał się łakomczuchem w towarzystwie innych dzieci.

Kuchnia jest sercem domu. To tu koncentruje się życie, powstają najlepsze pomysły na nowe, nie tylko potrawy, a atmosfera  życzliwości i wsparcia jest, obok ziół, najlepszą przyprawą. Ważne by dmuchać ciągle w to domowe ognisko, aby nie zgasło. Tylko taki kucharz, który wkłada serce w swoją pracę ugotuje potrawę, która smakuje i przysłuży się zdrowiu wszystkich biesiadników.

„Jesteś tym, co jesz. Jednak jesteś również tym co kochasz […]. Większość potężnej energii mającej wpływ na nasze dobre zdrowie stanowi energia miłości. Miłość jest największą siłą napędową decydującą o równowadze energetycznej naszego organizmu, procesach zdrowienia, ochronie przed chorobami, regeneracji komórek […]. Zatem po prostu pamiętaj, żeby kochać siebie, swoje ciało i ludzi obecnych w twoim życiu…”   Gillian McKeith:  Jesteś tym co jesz. Dieta, która zmieni twoje życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *